Annonce

Annonce

Brev:

Kondylomer?


31. juli 2004

Kategori:
Alder:
17 år

Kondylomer?

Hejsa

Jeg er en dreng på 17 år som har nogle små knopper på min penis, som jeg opdagede her den anden dag.

Jeg har set billeder på nettet af kondylomer, men de billeder jeg har set er det nærmest sådan nogle rimelige store knopper.. dem jeg har er små.. og ved ikk helt hvor mange der er men vil tro 10 - 20 stykker.. men det er ikk noget man sådan lige lægger mærke til.. de er vel på størrelse med et sukkerkorn.. nogle mindre.. hvad kan det være? Kondylomer?

Med venlig hilsen
Sofus

Læs Helens svar »


Annonce


Annoncer

Sponsorerede artikler



Annonce

Viden om børn:

Lus hos børn

Rigtig mange familier oplever, at deres børn kommer hjem med lus, og det bedste du kan gøre er at kæmme dit barn. Kæmning gør du bedst således:

1. Først vasker du barnets hår almindeligt. Helt våde lus sidder stille, men hvis lusene er tørre eller kun let fugtige, så bevæger de sig rundt. Våde lus er derfor lettere at få fat i. Sæt barnet på en stol foran dig, så du sikrer dig en god arbejdsstilling. Det tager tid at kæmme hår.

2. Så kommer du en god portion balsam...

Læs mere i Babylex

Barnløshed

De fleste par har en naturlig forventning om blive forældre på et tidspunkt. Men for nogle sker det dog ikke bare af sig selv.

Hvis man som par forsøger at blive gravide gennem et år, uden at de lykkes, så betragtes det som ufrivilligt barnløshed. Statistikken siger, at ca 80 % vil bliv gravide i løbet af et år.

Årsagerne til at man ikke bliver gravid kan være rigtig mange og det tager tid at finde frem til den rigtige behandling for det enkelte par. Derudover er...

Læs mere i Babylex


Svartidsbarometer

Aktuel svartid

Annoncer

Gratis nyhedsbrev

med nye præmier hver måned

Din e-mail adresse bliver hos os. Nyhedsbrevet udsendes ca. 1 gang om ugen. Læs mere.


Annonce

Læs mere om Helens bog til far - vær far med tillid, nærvær og respekt.

Det siger medlemmerne ...

Hej Helen

Tusinde tak for dit fantastiske svar til vores lille familie sidst. Det hjalp virkelig på natten at give ham en fast rytme i dagstimerne.

Tak fra Hannibals mor


Annonce