Brev:
Kondylomer?

Hejsa
Jeg er en dreng på 17 år som har nogle små knopper på min penis, som jeg opdagede her den anden dag.
Jeg har set billeder på nettet af kondylomer, men de billeder jeg har set er det nærmest sådan nogle rimelige store knopper.. dem jeg har er små.. og ved ikk helt hvor mange der er men vil tro 10 - 20 stykker.. men det er ikk noget man sådan lige lægger mærke til.. de er vel på størrelse med et sukkerkorn.. nogle mindre.. hvad kan det være? Kondylomer?
Med venlig hilsen
Sofus
Annoncer
Sponsorerede artikler
Viden om børn:
Babyalarm
Babyalarmer kan give et fingerpej om at det lille barn sover godt eller er ved at vågne, men babyalarmer kan ikke bruges som babysitter og når man bruger en babyalram skal man altid tjekke sit barn ved selv at se på det.
Der er stor forskel på kvaliteten af de alarmer, der er på markedet og priserne svinger fra få hundrede kroner til langt over 1000kr.
De trådløse og batterikrævende alarmer er de mest populære i Danmark, fordi danske børn ofte sover udenfor. Vælger...
Øl og amning
Før i tiden anbefalede man, at kvinder der lige havde født, og som gerne ville amme, drak en maltøl eller en mørk hvidtøl dagligt, fordi det kunne hjælpe med at sætte mælkeproduktionen op. Det var kun øl af denne type, som havde effekt, og effekten skulle skyldes maltindholdet. På barselsafdelingen kunne man derfor få en øl til frokost eller aftensmaden, hvis man havde brug for det.
Det anbefales dog ikke mere, at man forsøger at øge sin mælkeproduktion ved at drikke øl....
Svartidsbarometer
Gratis nyhedsbrev
med nye præmier hver måned
Din e-mail adresse bliver hos os. Nyhedsbrevet udsendes ca. 1 gang om ugen. Læs mere.