Annonce

Annonce

Lille - Ting og sager om mig, da jeg var lille


16. august 2015

Forfatter:
Anders Arhøj
Forlag:
Carlsen
Udgivelsesår:
2015
Sidetal:
48
Pris:
149
ISBN:
9788711349342
Lille - Ting og sager om mig, da jeg var lille

Læs omtalen af "Lille - Ting og sager om mig, da jeg var lille" under annoncen ...


Annonce

Danske Anders Arhøj, der er elsket og verdenskendt for sine illustrationer og sin keramikbrugskunst, har skabt en smuk æske med et organisk, nostalgisk og kært udtryk til designglade, nye forældre. Æsken indeholder en mindebog, en uro, en lille æske til tænder og hårlok og et målebånd, hvor man måned efter måned kan indskrive barnets mål.

Æsken er et æstetisk alternativ til den gængse mindebog, hvor opbevaringsmulighederne for minder er udvidet, og hvor man får et produkt som både designmæssigt og praktisk skiller sig ud.

Anders Arhøj er både kendt fra sine illustrationer til DRs Oline-univers, og hans keramik-brugskunst som er anerkendt af designelskere i hele verden. Han har stor succes i både de nordiske lande og Asien.


Annoncer

Sponsorerede artikler

Giv dit barn den bedste start!

Giv dit barn den bedste start med D-vitamindråber og mælkesyrebakterier

Vi ved allesammen, at et barns første leveår har en enorm betydning for barnets udvikling både fysisk og psykisk. Ansvaret er derfor stort, når det kommer til at sørge for, at de kære små får lige præcis det, der ...

Læs mere her



Svartidsbarometer

Aktuel svartid

Annoncer

Gratis nyhedsbrev

med nye præmier hver måned

Din e-mail adresse bliver hos os. Nyhedsbrevet udsendes ca. 1 gang om ugen. Læs mere.


Annonce

Læs mere om Helens bog om børn og søvn som er sprængfyldt med praktiske råd om hvordan du får dit barn til at sove.

Det siger medlemmerne ...

Kære Helen

Denne gang skriver jeg bare for at udtrykke min taknemmelighed over det store arbejde du gør for at informere alle os "usikre mødre".

Normalt anser jeg mig selv for at være relativt velinformeret om de emner, der interesserer mig .....- men jeg må indrømme, at det at blive mor har ført en helt uventet usikkerhed med sig.

Når det man ønsker aller mest er at give sit barn den bedste start på livet - og man bare ikke er sikker på, hvad der er det bedste at gøre, er det fantastisk at kunne rådføre sig hos dig.

Jeg har læst stakke af bøger, Sundhedsstyrelsens anbefalinger, diverse artikler og lavet utallige google-søgninger (hvor jeg i øvrigt ofte lander på din side) om børnerelaterede emner - og alligevel bliver jeg tit i tvivl.

Trods mange spørgsmål fra min side svarer du tålmodigt, grundigt og engageret på det hele - og det betyder meget for mig som nybagt mor at få en kommentar med på vejen :-)

Mit medlemskab hos netsundhedsplejerske.dk er en rigtig god investering - og min søn får en mindre bekymret mor med i købet ;-)

God sommer


Annonce