Annonce

Annonce

Baby Sans & Lær - Regnbuen


10. februar 2025

Forfatter:
-
Forlag:
Forlaget Alvilda
Udgivelsesår:
2022
Sidetal:
10
Pris:
130
ISBN:
9788741519890
Baby Sans & Lær - Regnbuen

Læs omtalen af "Baby Sans & Lær - Regnbuen" under annoncen ...


Annonce

Sæt navn på de flotte farver og udforsk siderne, der er blå, røde og i alverdens regnbuefarver.

Lad din baby gå på opdagelse i denne holdbare bog. Sæt navn på farverne og udforsk de bløde, glatte, rillede og skinnende teksturer. Kild f.eks. katten på dens bløde orange mave, vink til løven, der sejler i den gule ubåd, eller se den søde, grønne frø hoppe omkring.

I Serien findes også:
Baby Sans & Lær - Søde dyr
Baby Sans & Lær - Biler og både


Serien er lavet til de mindste børn. Serien stimulerer sanserne, styrker de motoriske evner og den tidlige sprogudvikling.

Serien er oversat fra engelsk efter Baby Touch - Rainbow.
Dansk tekst af MOZZI (Laura Allermand).


Annoncer

Sponsorerede artikler

Derfor vælger flere Tiny Tumult – blødt tøj til sensitiv hud

Kender du følelsen, når selv det blødeste tøj ikke er blødt nok til dit barns sensitive hud? Hos Tiny Tumult skaber vi præcis dét, mange forældre leder efter: silkeblødt, ansvarligt produceret børnetøj, der giver dit barn komfort og bevægelsesfrihed – og dig som forælder ro i maven.

Læs mere her



Svartidsbarometer

Aktuel svartid

Annoncer

Gratis nyhedsbrev

med nye præmier hver måned

Din e-mail adresse bliver hos os. Nyhedsbrevet udsendes ca. 1 gang om ugen. Læs mere.


Annonce

Læs mere om Helens bog om gråd og trøst, som er en guldgrube af information til desperate forældre.

Det siger medlemmerne ...

Hej Helen!

Tusind tak for dit tip om "drilleblæren" og "drillenumsen". Det var lige i øjet!

Pludselig blev af-med-ble et projekt, som vores datter kunne forholde sig til og føle sig som en del af. Lige fra den håbefulde: "Vi skal nok få krammet på den drilleblære, ikk?" til den lettere truende: "Jeg har sagt til drillenumsen, at hvis den ikke opfører sig ordenligt, så ringer jeg til politiet, også kommer den i fængsel".

Så nu er hun uden ble (om dagen) og siger fint til selv og overholder de faste toilettider - om morgenen og aftenen og efter måltider - uden (ret meget) brok.

Tak for hjælpen. Det er stor lettelse for os ikke at skulle skændes med hende om den åndssvage ble.

Venlig hilsen

Helt Utrolig Lettet


Annonce