Annonce

Annonce

Pegebogen - af kunstneren HuskMitNavn


22. oktober 2021

Forfatter:
HuskMitNavn
Forlag:
Forlaget Carlsen
Udgivelsesår:
2021
Sidetal:
32
Pris:
130
ISBN:
9788711994641
Pegebogen - af kunstneren HuskMitNavn

Læs omtalen af "Pegebogen - af kunstneren HuskMitNavn" under annoncen ...


Annonce

Den anonyme billedkunstner HuskMitNavn lader børnene lege med i nyskabende pegebog.

Pegebogen er en interaktiv papbog til børn fra ca. 2 år, som fornyr genren. Her bliver barnets egen finger en del af illustrationerne. Hvert opslag har en prik, som man kan føle på, og når barnet sætter fingeren på prikken, bliver fingeren en del af billedet.

Fingeren bliver f.eks. til en elefants snabel, til en udspringsvippe over et svømmebassin eller en bussemandspillende finger, som er på vej op i næsen på en mand.

Her er masser af sjov, leg og læring, og billederne støttes af små søde tekster, som forældre kan læse højt, mens barnet sætter fingeren på illustrationen og ser, hvad der sker.

Anbefales til børn fra ca. 2 år.

Om forfatteren
HuskMitNavn er en anonym dansk billedkunstner, kendt for udstillinger, illustrationer og grafitti, der fortæller sjove historier om hverdagen, familielivet eller aktuelle begivenheder. HuskMitNavn har mere end 200.000 følgere på sin instagram.


Annoncer

Sponsorerede artikler

Hudplejeolie til mor og barn

Når huden hos mor eller barn bliver rød, øm eller irriteret, kan der være brug for mere end almindelig hudpleje.
Apotekets Lacto+ Probiom Olie kombinerer plejende olier med levende mælkesyrebakterier, der støtter hudens mikrobiom og naturlige balance.

Når huden er rød, tør ...

Læs mere her



Svartidsbarometer

Aktuel svartid

Annoncer

Gratis nyhedsbrev

med nye præmier hver måned

Din e-mail adresse bliver hos os. Nyhedsbrevet udsendes ca. 1 gang om ugen. Læs mere.


Annonce


Det siger medlemmerne ...

Hej Helen :-)

Ja der er mange spørgsmål for tiden.... rart man får gode råd og information fra dig!

Håber du har nøglen til en bedre nattesøvn for os to "gamle"... vi trænger efterhånden til en go nats søvn...

...og tak for dine tidligere svar - guld!

Mange hilsner
Sanne, mor til tvillinger


Annonce