Annonce

Annonce

Flere eventyr fra Mumidalen


12. september 2020

Forfatter:
Amanda Li
Forlag:
Forlaget Carlsen
Udgivelsesår:
2020
Sidetal:
128
Pris:
170
ISBN:
9788711918531
Flere eventyr fra Mumidalen

Læs omtalen af "Flere eventyr fra Mumidalen" under annoncen ...


Annonce

Bogen Flere eventyr fra Mumidalen indeholder ni historier om livet i Mumidalen, hvor vi møder Mumitrolden, Lille My, Snorkfrøkenen, Tootikki, Mumrikken og alle de andre skønne væsner, der bor i Tove Janssons fantastiske univers.

Læs om, hvad der sker, når Mumitrolden og hans venner får besøg af et usynligt barn, drager ud på vintereventyr, efterforsker mysterier og meget, meget mere.

Fortællingerne og udtrykket er taget fra en animationsserie (TV-serien) inspireret af Tove Janssons originalfortællinger.

I samme serie:
Eventyr fra Mumidalen

Anbefales som højtlæsning fra ca. 4 år


Annoncer

Sponsorerede artikler

Guide til baby- og børnemad: Hvad skal du undgå?

Må baby få honning og kanel? Og må mine børn få te og hørfrø? Det kan som forældre være svært at finde rundt i junglen af madanbefalinger. I Fødevarestyrelsens guide til børnefamilier om uønsket kemi i mad, kan du se, hvad du bør begrænse eller undgå.
Anbefalingerne varierer for babyer, børn ...

Læs mere her



Svartidsbarometer

Aktuel svartid

Annoncer

Gratis nyhedsbrev

med nye præmier hver måned

Din e-mail adresse bliver hos os. Nyhedsbrevet udsendes ca. 1 gang om ugen. Læs mere.


Annonce


Det siger medlemmerne ...

Helen har altid et godt råd og det som overrasker mig mest er faktisk hvor go' hun er til at sætte sig ind i min verden og hvordan hun hurtigt fornemmer hvordan hun skal takle mig som person.

Camilla Martin


Annonce