Annonce

Annonce

Tællebog for de mindste


3. april 2012

Forfatter:
Felicity Brooks
Forlag:
Carlsen
Udgivelsesår:
2012
Sidetal:
16
Pris:
129
ISBN:
9788711406106
Tællebog for de mindste

Læs omtalen af "Tællebog for de mindste" under annoncen ...


Annonce

Tællebog for de mindste er en stor og solid papbog med mere end 80 flapper. Her kan barnet øve sig i at tælle, lære hvordan tallene ser ud og løse små opgaver der til. Bogen er illustreret i søde tegninger, hvor der kan kigges og fortælles.


Om Forfatteren

Felicity Brooks er kendt fra flere børnebøger. Hun har selv oversat flere, mens at hendes egen bøger også er oversat til flere sprog. Hendes nyeste bog er Tællebog for de mindste og er her oversat til dansk.


Annoncer

Sponsorerede artikler

Hvordan skifter man ble med Olívy baby care?

En nem guide, som gør bleskift til en god oplevelse for dig og din baby

Som forælder ved du, hvor sart og fin dit barns hud er. Babyhuden er særligt sensitiv i bleområdet, hvor den samtidig er udsat for affaldsstoffer fra urin og afføring samt varme, fugt og friktion fra bleen. Det ...

Læs mere her



Svartidsbarometer

Aktuel svartid

Annoncer

Gratis nyhedsbrev

med nye præmier hver måned

Din e-mail adresse bliver hos os. Nyhedsbrevet udsendes ca. 1 gang om ugen. Læs mere.


Annonce

Læs mere om Helens babydagbog som er en praktisk og lækker kalender smækfyldt med konkret information og gode idéer.

Det siger medlemmerne ...

Kære Helen

Tak for dit svar omkring min søns sovevaner.

Jeg startede med at skære natamningen helt væk, og så var der kun godnattåren tilbage, den virkede han pludselig ikke så interesseret i så den blev også droppet, og helt uden drama og gråd;-)

Nu kunne jeg så få ham til at falde i søvn uden at være helt tæt på mig, men han ville stadig ikke ned i tremmesengen i vågen tilstand.

Jeg læste så at du havde rådet andre til at tage den ene side af sengen, da nogle børn følte sig indespærret.... og hold da k... det gjorde en forskel!!

Dels falder han i søvn glad og tilfreds i sin egen seng, derudover sover han bedre og længere tid i hans egen seng (han kommer stadig ind til os om natten). Han går oven i købet selv ind og lægger sig i sengen når det er sove tid!

Tak fra Rikke, mor til dreng på 16 måneder


Annonce