Annonce

Annonce

Barnets bog


2. august 2011

Forfatter:
Sabine Lemire
Forlag:
Carlsen
Udgivelsesår:
2010
Sidetal:
64
Pris:
199
ISBN:
9788711425527
Barnets bog

Læs omtalen af "Barnets bog" under annoncen ...


Annonce

Barnets bog, med idéer til ting du selv kan lave til dit barn er en inspirationsbog til forældrene med masser af tips og idéer, der kombinerer mindebogen med en aktivitetsbog til børn fra 0-6 års alderen.

I Barnets bog er der plads til at skrive om barnets udvikling og om barnets begivenheder den første tid, fra graviditeten til den første skoledag.
Derudover indeholder bogen forslag til ting, man kan lave med sit barn f.eks. en barnevognskæde, stamtræet på væggen med fotografier, lege til børnefødselsdagen og udklædningstøj til vuggestue- og børnehavebarnet.

Om forfatteren
Sabine Lemire er mor til fire børn.
Hun er uddannet designer fra Danmarks Designskole og designskolen Des arts appliqué Duperré i Paris. Hun har arbejdet som designer hos Day Birger et Mikkelsen og har i mange år designet sine egne børnetøjskollektioner.
Sabine arbejder nu som stylist på forskellige magasiner, hvor hun skriver og styler artikler om mad, indretning, aktiviteter med børn og mode.


Annoncer

Sponsorerede artikler

Derfor vælger flere Tiny Tumult – blødt tøj til sensitiv hud

Kender du følelsen, når selv det blødeste tøj ikke er blødt nok til dit barns sensitive hud? Hos Tiny Tumult skaber vi præcis dét, mange forældre leder efter: silkeblødt, ansvarligt produceret børnetøj, der giver dit barn komfort og bevægelsesfrihed – og dig som forælder ro i maven.

Læs mere her



Svartidsbarometer

Aktuel svartid

Annoncer

Gratis nyhedsbrev

med nye præmier hver måned

Din e-mail adresse bliver hos os. Nyhedsbrevet udsendes ca. 1 gang om ugen. Læs mere.


Annonce

Læs mere om Helens bog om børn og søvn som er sprængfyldt med praktiske råd om hvordan du får dit barn til at sove.

Det siger medlemmerne ...

Hej Helen

Tusinde tak for dit svar. Det er rart at blive mindet om alt det positive ved børnehavestarten, det er jo det jeg skal forsøge at give videre ;-)

Tak fra Tina


Annonce