Annonce

Annonce

Enfamil AR udgået af det danske marked


21. september 2016


Enfamil AR er en modermælkserstatning, der er specie​lt udviklet til børn med refluks. Erstatningen virker ved at være tynd i flasken og blive tyk i maven. Enfamil AR er desværre udgået fra det danske marked.



Hvis du gerne vil give dit barn Enfamil AR, så anbefaler producenten Mead Johnson DK, at du køber erstatningen hjem fra England. Leveringstiden skulle være mellem 3-10 dage og de anbefaler, at du benytter følgende link:



https://www.chemistdirect.co.uk/enfamil-ar-powder-formula/prd-3p9



Du er altid velkommen til at kontakte produktspecialisterne hos meadjohnson.dk, hvis du har spørgsmål.



Venlig hilsen



Helen



Annonce

Annoncer

Sponsorerede artikler



Svartidsbarometer

Aktuel svartid

Annoncer

Gratis nyhedsbrev

med nye præmier hver måned

Din e-mail adresse bliver hos os. Nyhedsbrevet udsendes ca. 1 gang om ugen. Læs mere.


Annonce

Læs mere om Helens bog om dit barns udvikling. Bogen er propfyldt med nyttig viden for alle forældre!

Det siger medlemmerne ...

Kære Helen.

Jeg vil bare sige tak.

Jeg er så glad for at det er muligt at vende de mange store, svære tanker med dig her.. Det er virkelig en stor, stor hjælp :)

Knus fra mig


Annonce