Annonce

Annonce

Børnebazar i Aarhus den 6. - 7. oktober 2012


24. september 2012

Børnebazar i NRGI Park er ikke udelukkende et lagersal​g med billigt børnetøj og tilbehør. Det er også inspiration til hele familien – den gravide, forældrene, bedsteforældrene og børnene – med gode råd, inspiration, modelkonkurrence og masser af leg. Søskendeparret Nanna Lynge Larsen og Mikkel Lynge siger d. 6.-7. oktober for femte gang velkommen til Børnebazar. 


Store ...


Annonce

... besparelser


Børnebazar betyder fortsat masser af billigt og lækkert børnetøj, sko, møbler og tilbehør til børn fra 0-16 år og med besparelser på op mod 80 procent er der mulighed for at få fyldt skabe og skuffer inden vinteren.


Læs mere på www.børnebazar.com eller facebook.com/bornebazar.


Annoncer

Sponsorerede artikler

Få det perfekte, glødende og sunde look med Skøn Skincare

Hvis du ønsker at nyde velvære og luksus uden parfume, er der heldigvis mange lækre produkter, der kan give dig denne oplevelse. Gravide, småbørnsforældre og personer med parfumeallergi har ofte problemer med at finde produkter, der giver velvære og luksus uden parfume. Her introduceres SKØN ...

Læs mere her



Svartidsbarometer

Aktuel svartid

Annoncer

Gratis nyhedsbrev

med nye præmier hver måned

Din e-mail adresse bliver hos os. Nyhedsbrevet udsendes ca. 1 gang om ugen. Læs mere.


Annonce

Læs mere om Helens bog om gråd og trøst, som er en guldgrube af information til desperate forældre.

Det siger medlemmerne ...

Kære Helen

Tak for dit svar omkring min søns sovevaner.

Jeg startede med at skære natamningen helt væk, og så var der kun godnattåren tilbage, den virkede han pludselig ikke så interesseret i så den blev også droppet, og helt uden drama og gråd;-)

Nu kunne jeg så få ham til at falde i søvn uden at være helt tæt på mig, men han ville stadig ikke ned i tremmesengen i vågen tilstand.

Jeg læste så at du havde rådet andre til at tage den ene side af sengen, da nogle børn følte sig indespærret.... og hold da k... det gjorde en forskel!!

Dels falder han i søvn glad og tilfreds i sin egen seng, derudover sover han bedre og længere tid i hans egen seng (han kommer stadig ind til os om natten). Han går oven i købet selv ind og lægger sig i sengen når det er sove tid!

Tak fra Rikke, mor til dreng på 16 måneder


Annonce